YouTube ma całkiem rozbudowany system statystyk, które pozwala dość szczegółowo sprawdzić, jak się sprawy mają z moim kanałem „Piec od kuchni”. Postanowiłem to podsumować i zebrałem 10 najpopularniejszych filmów w 2020 roku.

To nie jest pierwsze zeszłoroczne podsumowanie w moim wykonaniu. Jeszcze przed końcem roku opublikowałem najpopularniejsze zdjęcia na Instagramie.

Kanał „Piec od kuchni” w 2020 roku przebił liczbę 1000 subskrybentów. Zacząłem częściej publikować linki do filmów na grupach fotograficznych i przygotowywać materiały, które odpowiadają na powtarzające się w internecie pytania. W ostatnim przypadku głównie mowa o „Kuchni Lightrooma”.

Garść statystyk:

  • prawie 87% widzów to mężczyźni, chociaż treści są uniwersalne,
  • prym wiodą grupy wiekowe 25-34 i 35-44. Razem to prawie 90% wyświetlających,
  • 85% wyświetleń pochodzi od osób, które nie subskrybuję kanału. Możecie to szybko nadrobić, klikając tutaj,
  • połowa z Was ogląda kanał na komputerze, ale miłośnicy smartfonów to 42%.

Poniżej znajdziecie zestawienie najpopularniejszych filmów. Zaczynam od tych najczęściej oglądanych w 2020 roku.

Nikon D750 po PIĘCIU LATACH. Subiektywna recenzja długodystansowa

Nie mogło być innego zwycięzcy. Nikon D750 to wciąż popularny aparat i moja długodystansowa recenzja tego modelu to najpopularniejszy film na moim kanale. Uznałem, że w 2020 roku muszę uaktualnić materiał, więc oba filmy traktuję jako jeden. Więcej wyświetleń miał pierwszy, ale tutaj zostawię ten nowszy.

Quadralite VideoLED 600 i 1000 – prościej się nie da [RECENZJA]

Recenzje sprzętu zdominowały podium. Tym razem padło na dość tanie lampy światła ciągłego Quadralite VideoLED 600 i 1000. Chyba nie ma bardziej szczegółowej recenzji tych urządzeń na polskim YouTubie, więc jeśli ktoś rozważa zakup, to prędzej czy później na ten film trafi.

DARMOWE PRESETY. Gdzie je znaleźć?

Słowa darmowe presety obok siebie tworzą siłę przyciągającą użytkowników Lightrooma. W tym filmie pokazałem, jak znaleźć darmowe presety w samym Lightroomie.

O zdjęciach za darmo, czyli ile kosztuje fotografa „PSTRYKNIESZ I JUŻ”? SPORO

Pomysł na vlog trochę przypadkowy i już oklepany, szczerze mówiąc, ale jak tak na to wszystko patrzę, to chyba cały czas trzeba powtarzać: ZA ZDJĘCIA TRZEBA PŁACIĆ. W tym filmie mówię, za co dokładnie.

Nikon CLS, czyli jak zacząłem błyskać (portret z jedną lampą)

Stosunkowo stary film i gadam w nim trochę męcząco (jak we wszystkich początkowych filmach), ale hasło „portret z jedną lampą” też przyciąga.

Trzy miesiące z lampą Quadralite Atlas 400 Pro TTL

Znów sprzętowo. Mimo że dzisiaj ta recenzja wyglądałaby zupełnie inaczej pod kątem realizacji, to i tak oglądaliście dość tłumnie jak na moje warunki.

Twój pakiet Adobe Creative Cloud ZA DARMO przez DWA MIESIĄCE

Rozdawanie czegoś za darmo zawsze świetnie brzmi. Tym razem Adobe zaproponowało specjalną ofertę na swoje pakiety. Co prawda dzisiaj ten film jest raczej nieaktualny, ale rozmowy z supportem potrafią zdziałać cuda 😉

Światło CIĄGŁE kontra BŁYSKOWE. Które LEPSZE do zdjęć?

Prosty, krótki film, w którym pokazuję, że gdy lampa LEDowa osiąga swoją świetlną granicę, to w błysku mamy jeszcze sporo zapasu.

Czy TEN obiektyw ma SENS z pełną klatką? Nikon 35mm f/1.8G DX

Szybki, ostry, winietuje, daje swoiste artefakty – tak w skrócie wygląda DXowa 35-tka Nikona podłączona do pełnej klatki. Cały czas używam.

Jak zrobić kopię Lightrooma, czyli przenosimy .LRCAT na nowy komputer

Na koniec poradnik jak przenieść LR na inny komputer. Trochę przegadany i chyba odświeżę ten materiał.